Best Seller
Killerikani, pinkki (305)
1,90 €

Koukkukoko 6, pituus noin 6 cm
Perho on sidottu luotipäähän, joko mustaan tai kultaiseen. Tässä perholla pääset sopivasti kaivelemaan montopohjia.
Best Seller position
No. 38 in show Top 100
Tutustu myös
Kanikone, Salakka (302)
1,90 €
Kanin karvainen kanikone on loistava ylesiperho. Kapea suikale kania elää virrassa tyylikkäästi. Perholla on mittaa reilut 5 cm, ja on näin ollen myös alkukauden ottiperho, kun vettä on paljon. Muddlerpää antaa muodon ja ryhdin perholle.
Salakka-väritys on erityisen hyvä koskikaloille, mm taimenelle. Rungossa on hopeatinseli dupattuna ja kurkussa houkuttimena punaista.
Zonkkeri Violetti (639)
1,46 €
Koukkukoko 6
Seuraa meitä facebookissa:
https://www.facebook.com/ottiperho
Vihreä Ministreamer (669)
1,54 €
Ministreamerit ovat osoittautuneet loistaviksi perhoiksi harjuksen ja taimenen kalastuksessa. Itse en lähde pohjoiseen harrikalaan ilman ministreameria. Pikkupoikana sain ensimmäiset harrini Red tagilla. Niistä päivistä oppi sen, että harrille pitää olla sopivasti punaista. Nälkä kasvoi syödessä ja ison harrin metsästyksessä turvaan streamereihin.
Pro Pohjola on tehnyt vihreän version nk Tenon ministreamerista. Perho on kehitelty nimensä mukaisesti Tenolla harjuskalassa. Perho on sidottu 10 ja 12 koukkuun.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.