koukku-koko | 12, 14 |
---|
13
%
DISCOUNT
Save
0,20 €
13
%
DISCOUNT
Save
0,20 €
13
%
DISCOUNT
Up to
0,20 €
Previous product
Back to products
Foami Heather (711)
1,49 € 1,29 €
Next product
Fur Ant Cinamon (709)
1,49 € 1,29 €
Flying Beatle (712)
1,49 € 1,29 €

Best Seller position
No. 16 in Pintaperhot
Lisätiedot
Arviot (0)
Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Flying Beatle (712)” Peruuta vastaus
Tutustu myös
Klinkhammer brown (769)
Klinkhammer eli kalvoroikkuja on erinomainen päivänkorentoja ja vesiperhosia jäljittelevä perho.
"Klinkku" näyttäytyy houkuttelevana ravintokohteena, sillä pintakalvoon jumiin jäänyt ja kuoriutuessaan pyristelevä, varsin hitaasti liikkuva hyönteinen on helppoa ravintoa nälkäisille lohikaloille. Perho on todella monikäyttöinen. Sitä kannattaa kokeilla vaikka päiväkorentojen kuoriutuminen ei olisikaan mitenkään erityisen vilkasta. Epämääräisiä pintakäyntejä kannattaa kokeilla kalvoroikkujilla. Monesti kookkaatkin kalat käyvät hakemassa pientä evästä heti pintakalvosta ja sen alapuolelta.
Golden Stone (436)
Golden stone on klassinen vesiperhosen jäljitelmä, jolla siivet on laskettu selän päälle. Vesiperhosella on nukkapintaiset siivet, jotka ovat lepoasennossa harjakaton
Harmaa Puh (257)
Nalle Puh on Suomen kansallisperho, jonka Simo Lumme (1928–1998) kehitti 1968 jäljittelemään aikuista siivet levällään pörräävää vesiperhosta. ”Nallen” tuntevat lähes kaikki perhokalastukseen perehtyneet. Pro Pohjola on tehnyt Nallesta usean muunnelman.
Tiettyjen vesiperhosten siivet ovat vähän vaaleammat. Vaaleassa Puhissa korostuu asteen vaaleammat sävyt. Runko ja rungon häkilä ovat sävyiltään vaaleat.
Foamimurkku (424)
1,00 €
Murkkusidoksia löytyy perhokirjoista jos jonkinlaisia. Ja tottahan se on, että murkkuja löytyy pohjoisen luonnosta jos jonkinlaisia. Pro Pohjolan suunnittlema foamimurkku on keskikesän pintaperhoista yksi parhaista. Perho on kalastava, murkku on kalojen perusruokaa etelästä pohjoiseen. Peholla on myös helppo kalastaa, ei tarvi kellunta-ainetta, eikä erityistekniikkaa kalastauksessa, murkun voi antaa ajelehtia vapaasti virrassa. Foami on sidottu koukun yläpuolelle, joten tärpit jäävät hyvin kiinni.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.