Sinun on kirjauduttava sisään kun haluat kirjoittaa arvioinnin.

Vesiperhonen (Caddis Adult Orange) 2038
1,99 € 1,79 €

Järvikatka (Scud Light Olive) 2042
1,99 € 1,79 €
Ampiainen (Wasp Yellow/Yellow) 2040
1,99 € 1,79 €
Ampiainen (Wasp Yellow/Yellow) 2040
Tämä tuote on vain koukku koossa 8. Keho on foamia, kelluu varmasti.
Osastot: Ampiainen, Ampiainen, Pintaperhot, Realistiset perhot
Avainsana tuotteelle Ampiainen (Wasp Yellow/Yellow) 2040
Tutustu myös
Foamimurkku (424)
Murkkusidoksia löytyy perhokirjoista jos jonkinlaisia. Ja tottahan se on, että murkkuja löytyy pohjoisen luonnosta jos jonkinlaisia. Pro Pohjolan suunnittlema foamimurkku on keskikesän pintaperhoista yksi parhaista. Perho on kalastava, murkku on kalojen perusruokaa etelästä pohjoiseen. Peholla on myös helppo kalastaa, ei tarvi kellunta-ainetta, eikä erityistekniikkaa kalastauksessa, murkun voi antaa ajelehtia vapaasti virrassa. Foami on sidottu koukun yläpuolelle, joten tärpit jäävät hyvin kiinni.
Klinkhammer brown (769)
Klinkhammer eli kalvoroikkuja on erinomainen päivänkorentoja ja vesiperhosia jäljittelevä perho.
"Klinkku" näyttäytyy houkuttelevana ravintokohteena, sillä pintakalvoon jumiin jäänyt ja kuoriutuessaan pyristelevä, varsin hitaasti liikkuva hyönteinen on helppoa ravintoa nälkäisille lohikaloille. Perho on todella monikäyttöinen. Sitä kannattaa kokeilla vaikka päiväkorentojen kuoriutuminen ei olisikaan mitenkään erityisen vilkasta. Epämääräisiä pintakäyntejä kannattaa kokeilla kalvoroikkujilla. Monesti kookkaatkin kalat käyvät hakemassa pientä evästä heti pintakalvosta ja sen alapuolelta.
Adams (400)
Klinkhammer black (768)
1,29 € – 1,39 €
Klinkhammer eli kalvoroikkuja on erinomainen päivänkorentoja ja vesiperhosia jäljittelevä perho. Musta "klinkku" lienee yksi myydyimmistä ottiperhoistamme.
Klinkhammer eli kalvoroikkuja näyttäytyy houkuttelevana ravintokohteena, sillä pintakalvoon jumiin jäänyt ja kuoriutuessaan pyristelevä, varsin hitaasti liikkuva hyönteinen on helppoa ravintoa nälkäisille lohikaloille. Perho on todella monikäyttöinen. Sitä kannattaa kokeilla vaikka päiväkorentojen kuoriutuminen ei olisikaan mitenkään erityisen vilkasta. Epämääräisiä pintakäyntejä kannattaa kokeilla kalvoroikkujilla. Monesti kookkaatkin kalat käyvät hakemassa pientä evästä heti pintakalvosta ja sen alapuolelta.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.